Bas Ramselaar overleden

We zijn geschokt door het bericht dat onze oud-dirigent Bas Ramselaar is overleden.

Bas was van 2018 tot en met eind 2024 verbonden aan ons koor. Onder zijn leiding hebben we vele mooie concerten mogen neerzetten.

We leven mee met zijn vrouw Alie, kinderen en kleinkinderen.

Eind november 2024 zou Bas ons voor het laatst dirigeren, in het eerste deel van Händels ‘The Messiah’ in de Gedachteniskerk in Rhenen. Een week voor het concert moest Bas toen al afzeggen wegens ziekte. Het concert werd overgenomen door de al benoemde opvolger van Bas, onze huidige dirigent Elly Meijer-Klein.

In de Nederlandse muziekwereld is geschokt gereageerd op het overlijden van Bas Ramselaar. NPO Klassiek bijvoorbeeld wijdde een uitgebreide necrologie aan de Amersfoortse musicus.

Alie Folkersma, Bas’ echtgenote, schreef aan de leden van Euphonia:

Bas is thuisgekomen bij God en hoeft niet meer te lijden. Het is intens verdrietig en niet te bevatten dat hij nu niet meer hier is, maar Bas is nu op verreweg de beste plek.